Zadzwon teraz: 71-715-92-95
Domivita

Zasadowa pielęgnacja ciała.

Zasadowa kąpiel całego ciała:

Często się słyszy, że skóra jest naszą „trzecią nerką”. Wykorzystajmy zatem jej funkcję wydalniczą i za pomocą kąpieli zasadowej pozbądźmy się kwasów, toksyn i złogów z naszego organizmu.

Optymalny czas trwania kąpieli powinien wynosić 60-120 minut. Im dłużej i częściej stosuje się kąpiele, tym bardziej są one efektywne i tym szybciej widać efekty. Kąpiele zasadowe powinno się brać w temperaturze 36 – 38 ° C.

Proces odkwaszania zaczyna się po 20 minutach, dlatego też taka kąpiel zasadowa powinna trwać około godziny. Nikt nie powinien martwić się o swoją skórę, taka kąpiel w wartościach pH około 8,5 jest bardzo zdrowa, a skóra potem sama się natłuści.

Najpierw napełniamy wannę wodą z kranu, której pH wynosi 7, a następnie wsypujemy 3 czubate łyżki soli MeinBase co powoduje,że woda zmienia pH na 8,5. Po godzinnej lub dłuższej kąpieli wartość pH spada do 7,5-8,0, co oznacza,że pozbyliśmy się kwasów z organizmu. Woda po kąpieli jest dziesięć razy bardziej kwaśna. Należy także podczas kąpieli co 10 minut minut masować skórę myjką lub szczotką do kąpieli.

Alergicy i osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry w przeważającej większości wychodzą z zasadowej kąpieli zadowoleni, ponieważ ich skóra nie swędzi. Ale również tutaj wyjątki potwierdzają regułę. Jedną na 1000 osób skóra swędzi jeszcze bardziej!!! Takie ciało jest zatrute i pełne złogów oraz możliwe,że obciążone odłożonymi toksynami. W czasie takiej kąpieli uruchamiamy mechanizmy wydalania kwasów na zewnątrz, które na końcu kąpieli zatrzymały się jednak w naskórku. Jedyne co wtedy pomaga to sprawdzone „kwaśne płukanie końcowe”.

Przygotowuje się go z mieszanki octu jabłkowego, owocowego lub kwasu chlebowego z herbata ziołową w stosunku 1:2. Taką kwaśna miksturą obmywamy swędzące miejsca lub całe ciało. Po kilku minutach swędzenie ustaje.

Jest jeszcze wiele innych sprawdzonych sposobów dla szczególnie wrażliwych osób, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry lub łuszczycy. Do zasadowej kąpieli można dodać 2 litry herbaty, którą przygotowuje się z dwóch czubatych łyżek stołowych bratka lub skrzypu polnego.

Zasadowa kąpiel stóp:

Dzięki receptorom na stopach za pomocą kąpieli również możemy wydalać toksyny, kwasy itp. z naszego organizmu.

Zasadowe kąpiele stóp lub tzw. Body Detox powinno się stosować co najmniej dwa do trzech razy w tygodniu przez min. 30 minut. Stanowią one początek starannego usuwania złogów i nadają się szczególnie dla osób z niewydolnością serca i układu krążenia.

Do naczynia do kąpieli stóp wsypuje się czubatą łyżeczkę soli MeineBase. Podczas kąpieli stóp najlepiej jest szczotkować stopy regularnie w kierunku wydalania.

Zasadowa kąpiel dłoni:

Wystarczy 3-5 minut każdego poranka aby nasze dłonie były piękne i zadbane. Szczyptę lub płaską łyżeczkę soli zasadowej wsypujemy do zimnej wody w umywalce. Działanie antyzłogowe wzmocnić można poprzez pocieranie i masaż szczoteczką do dłoni i paznokci.

 Zasadowa pielęgnacja okolic intymnych:

 Do stosowania w wanie, pod prysznicem lub na bidecie. Nasiadówki pomagają zwłaszcza przy grzybicy pochwy oraz źle gojących się problemach skórnych w okolicach narządów płciowych i odbytu. W czasie letnich upławów przynosi niezwykłą ulgę i odświeżenie.

Czas trwania powinien wynosić 15 minut, a temperatura wody ok. 28 – 33 ° C. Zasadową wodę wcieramy dłońmi i pozostawiamy na skórze do wyschnięcia.

Zasadowa lewatywa:

Do lewatywy zaleca się również dodanie soli, by bezpośrednio móc związać kwasy i zatrzymać płyn w jelicie. W tym celu potrzebny jest litr schłodzonej do temperatury ciała herbaty ziołowej, w którym rozpuszcza się szczyptę soli zasadowej. Bardzo dobrze jest po wlaniu roztworu do jelita zmieniać kilkakrotnie pozycję (świeca, leżenie na prawym boku, lewym boku, plecach i brzuchu), aby roztwór wpłynął do całego jelita.

Zasadowy prysznic:

Po opłukaniu prysznicem i otarciu ciała z wody na myjkę lub rękawicę nabieramy zasadowej soli do kąpieli i nacieramy całe ciało. Pozostawiamy chwilę na skórze, po czym krótko spłukujemy. Jeszcze lepsze działanie uzyskamy, jeżeli pozwolimy zasadowej wodzie wyschnąć na skórze.

Zasadowa pielęgnacja zębów:

W dużej mierze taka pielęgnacja jamy ustnej zapobiega próchnicy, dzięki wielu składnikom mineralnym znajdującym się w soli zasadowej. W celu umycia zębów nabieramy wilgotnym palcem trochę zasadowej soli, delikatnie pocieramy zęby i dziąsła. Następnie obficie płuczemy wodą, a gardło płuczemy wodą z dodatkiem szczypty soli do kąpieli. Szczypta na kubek wystarczy również do nocnego czyszczenia protezy zębowej.

Szczególnie przy kamieniu nazębnym i paradontozie zaleca się zasadową pielęgnację zębów. Podczas stosowania soli MeineBase należy zwrócić uwagę, by sól się rozpuściła, aby nie wcierać twardych kryształków soli w powierzchnię zęba lub we wrażliwe dziąsła.

Zasadowe płukanie nosa:

Płukanie nosa wspomaga:

  • zatoki klinowe

  • zatoki szczękowe

  • zatoki czołowe

  • nos

  • jamę ustną

  • gardło

  • oczy

  • uszy

 Rozpuścić szczyptę zasadowej soli do kąpieli w szklance wody o temperaturze ciała, kilkakrotnie wlewać roztwór na dłoń i wciągać go nosem, aż spłynie po gardle. Takie płukanie nosa pozwala na udrożenienie i zapobieganie niedrożności zatok klinowych, szczękowych i czołowych, wzmacniając jednocześnie odporność całej okolicy głowy. Zasadowe płukanie nosa ma duże znaczenie przy wielu schorzeniach oka, ucha i mózgu.

Jeżeli chcemy wzmocnić działanie płukanek można do roztworu soli dodać kilka kropli 3% jodyny.

Inhalacje:

Do inhalacji zasadowych stosuje się łyżeczkę soli na 350 – 500 ml wrzącej wody. Przyrząd do inhalacji można nabyć w aptece. W zależności od potrzeb inhalacje można przeprowadzać dwa lub trzy razy dziennie przez dwie do trzech minut.

Do inhalacji można również wykorzystać naczynie (np. miskę) z wrzącą wodą, do której dodaje się czubatą łyżeczkę soli. Podczas inhalacji należy głowę oraz miskę przykryć ręcznikiem.

Jeżeli chcemy wzmocnić działanie inhalacji można do roztworu soli dodać kilka kropli 3% jodyny.

Zasadowa pielęgnacja dzieci:

Czubata łyżeczka zasadowej soli do kąpieli wystarcza na dziecięcą wanienkę ( ok. 20 l ). Taka kąpiel nie odtłuszcza delikatnej skóry niemowlaka i nie szczypie w oczy. Nadaje się również do skóry wrażliwej. Nie zaszkodzi również dziecku, jeżeli czasami napije się trochę wody z wanny.

Niezwykle pomocna jest przy łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry i innych egzemach.

Zasadowy napój:

Wsypać pół łyżeczki wodorowęglanu sodu do szklanki niegazowanej wody mineralnej albo wody z kranu i dobrze wymieszać. Jeżeli dokucza nam silna zgaga napój wypić natychmiast duszkiem. Jeżeli chcemy stopniowo usuwać kwasy napój należy wypić w ciągu dnia małymi łyczkami.

Taki napój sprawdza się zawsze przy silnym zakwaszeniu płynów ustrojowych i tkanek. Jego działanie można poprawić poprzez dodanie wysokoenergetycznych substancji mineralnych. Zasada zawsze szybko zneutralizuje kwasy wywołujące ból.