Kuracja na oczyszczenie wątroby dr Hulda Clark’a

21 marca 2022

Oczyszczanie wątroby wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie, usprawnia trawienie, wzmacnia system immunologiczny, poprawia wygląd skóry oraz wyszczupla sylwetkę.
Podczas oczyszczania wątroby i przez 4 dni po zakończeniu kuracji nie należy stosować aparatów typu Zapper lub innych generatorów częstotliwości.

Kuracja trwa 2 dni. Zaplanuj są w taki sposób aby móc odpocząć drugiego dnia kuracji (np. z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Pierwszego dnia kuracji nie należy przyjmować lekarstw, które nie są konieczne. To może być powodem złego rezultatu kuracji. Zjedz śniadanie i drugie śniadanie bez tłuszczu. Proponowany następujący jadłospis: kasza, chleb, miód, dżem, gotowane jarzyny, pieczone ziemniaki (bez masła i produktów mlecznych). W ten sposób nie obciążamy pracy wątroby i cała energia skierowana jest na jej oczyszczenie. Wypij 0,5 – 1,0 litra ożywionej wody. Możesz jeść i pić do godz. 15.00. Należy ściśle przestrzegać podanych godzin.

ZESTAW SKŁADNIKÓW:

 • sól gorzka,
 • 1-2 czerwone grejpfruty,
 • Ornityna – 10 kaps. 250 ml lub 5 kaps. 500 mg,
 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – pół szklanki,
 • 1 słomka do picia,
 • słoik o pojemności 1/2 z pokrywką

SÓL GORZKA

 • osoby ważące do 70 kg potrzebują 70g soli,
 • osoby ważące 70-80 kg potrzebują 80g soli,
 • osoby ważące powyżej 80 kg potrzebują 90 g soli.

Godz. 15:00
Od godziny 14:00 nic nie jedz i nie pij. Jeśli zjesz coś później, możesz poczuć się źle podczas kuracji. Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750 ml). Z tej ilości powstaną 4 porcje roztworu soli do picia po 3/4 szklanki (180 ml) każda.

Godz. 18:00
Wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180 ml). Możesz ewentualnie wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) lub wypić kilka łyków soku z grejpfruta, Wyjmij oliwę z oliwek i grejpfuty z lodówki (dojdą do temperatury pokojowej)

Godz. 20:00
Wypij znowu 3/4 szklanki (180 ml) rozpuszczonej soli. Pomimo, że nie jadłeś od godziny 14:00, nie czujesz głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczenie jelit. Ewentualnie pochodzić po mieszkaniu lub wokół domu. Spowoduje to szybsze działanie roztworu soli.

Godz. 21:45
Wlej 1/2 szklanki (125 ml) oleju z oliwek do słoiczka z pokrywką. Wciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej pół szklanki soku, a większa ilość (3/4 szklanki) jest lepsza (można dodać trochę soku z cytryny). Idź po raz ostatni do łazienki. Bądź gotów ze wszystkich do godz. 22 (można się nieco spóźnić, ale nie więcej niż 15 minut).

Godz. 22:00
Stojąc przy łóżku połknij kapsułki Ornityny z pierwszymi łykami oleju zmieszanego z sokiem (pij przez słomkę). Wypij resztę w ciągu 5 minut (osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 minut). Po wypiciu połóż się natychmiast na plecach (z głową ułożoną wyżej na poduszce). I tak leż absolutnie spokojnie przez 20 minut. Powodzenie tej kuracji zależy od tego, żeby leżeć spokojnie. Zwróć uwagę, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Niektórzy czują jakby kulki wydobywały się z wątroby. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe. Po 20 minutach ułóż się swobodnie do spania.

NASTĘPNEGO DNIA
(nie wcześniej niż o godz. 7:00). Jeśli po przebudzeniu się masz lekkie bóle brzucha, lub jest Ci niedobrze, poleż jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie. Udaj się ewentualnie do łazienki. Potem wypij 3/4 szklanki (180 ml) rozpuszczonej soli (to już 3 porcja). Nie pij tej porcji przed godziną 6:00.

Godz. 9:00
Wypij ostatnią, czwartą porcję rozpuszczonej soli 3/4 szklanki (180 ml). Połóż się jeszcze raz do łóżka. Kuracja zakończona, ale trzeba poczekać 2 godziny z przyjmowaniem pożywienia.

Godz. 11:00
Kuracja jest ostatecznie zakończona. Możesz zacząć jeść. Zacznij od wypicia dwóch szklanek świeżo wyciśniętego  soku owocowo-warzywnego, najlepiej z zielonych winogron albo zmieszanego z marchwi i pomarańczy w proporcji 1:1 dla uzupełnienia cukru w organizmie. Później możesz zjeść winogrona lub banany. W celu uzupełnienia flory bakteryjnej w jelitach, zjedz jogurt naturalny lub wypij kwaśne mleko.

Po godz. 13:00
Możesz stopniowo przyjmować pożywienie, unikając nadmiaru tłuszczu. Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz jeść normalnie (ewentualne zmęczenie powinno minąć). Wypij kwaśne mleko (uzupełnienie flory bakteryjnej)

Po wypiciu pierwszej porcji soli rozpuszczonej może wystąpić po 2 godzinach biegunka. Drugiego dnia kuracji po wypiciu rozpuszczonej soli może również wystąpić rozwolnienie. Zwróć uwagę na to zostanie wydalone. Policz ile kamieni zostało wydalonych. Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Są one przeważnie zielone – to są te prawdziwe kamienie żółciowe.

Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami z cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie. Po wydaleniu wygląda to jak piana. Ważne jest, aby się tego pozbyć. To hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec przez 1-2 dni. Należy pamiętać o wypiciu kwaśnego mleka. Mając alergię lub inną poważną chorobę należy wydalić przynajmniej 2000 kamieni. Dlatego ważne jest powtórzenie kuracji (2 tygodnie przerwy).

Po zakończeniu kuracji polecane jest picie przez ok. 3 tygodnie srebra koloidalnego, które wspomaga proces oczyszczania organizmu. Przez kilka dni można zaobserwować zmiany zachodzące w organizmie. Najczęstsze objawy to: przezroczysta wydzielina z nosa, ból gardła i kaszel. U ludzi cierpiących na egzemę lub łuszczycę może początkowo wystąpić nasilenie objawów.

Zdarzają się również przypadki dyskomfortu psychicznego: gwałtowne zmiany nastrojów, nadwrażliwość emocjonalna, itp. Bierz się to stąd, że organizm porządkuje wszystko, także w sferze psychicznej. Jeśli Twój organizm potrzebuje odpoczynku, to poddaj się temu. Przede wszystkim myśl pozytywnie.

PRZYGOTOWANIE:

 • Przed kuracją oczyszczenia wątroby konieczna jest kuracja przeciw pasożytom. Nie wolno oczyszczać wątroby, gdy znajdują się w niej pasożyty.
 • Jeśli planujesz kurację oczyszczenia wątroby, używaj Zapper codziennie na tydzień przed kuracją i przejść trzytygodniową kurację ziołową przeciw pasożytom. Jeśli stosujesz zioła przeciw pasożytom raz w tygodniu, to jesteś zawsze gotowy do przeprowadzenia kuracji oczyszczenia wątroby.
 • Przed kuracją należy zadbać o zęby – próchnica i bakterie w jamie ustanej utrudniają proces oczyszczania.

PRZECIWSKAZANIA:

 • Oczyszczania nie można przeprowadzać, jeżeli organizm jest osłabiony na skutek przeziębienia lub grupy,
 • Oczyszczania wątroby nie mogą przeprowadzać osoby, u których stwierdzono torbiele lub guzy na wątrobie.
 • Kuracji nie mogą przeprowadzać kobiety w okresie miesiączkowania lub w ciąży oraz matki karmiące.
 • Oczyszczania wątroby nie można przeprowadzać u dzieci poniżej 12 roku życia. Osoby w wieku 12-18 lat powinny przyjmować 3/4 porcji przeznaczonej dla dorosłych.
 • Uwaga palacze – nikotyna osłabia efekty kuracji, dlatego warto wstrzymać się od palenia w czasie jej trwania.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas lub napisz 😀

tel: + 48 692-433-825
e-mail: gabinet@domivita.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.