Apteczka Świąteczna

17 kwietnia 2019

Niezbędnik każdego biesiadnika

Święta już za kilka dni. Czas refleksji, spotkań z rodziną oraz wszelkiej obfitości na stołach. W Polsce najczęściej świętujemy przy stole: swojskie wędliny, jajka w wielu odsłonach, tradycyjny żurek. Zdarza się, że taka mieszanka zwłaszcza u najmłodszych może powodować liczne dolegliwości: nudności, bóle brzucha czy biegunkę. W związku z tym mamy dla Was kilka propozycji leków homeopatycznych, w które warto się zaopatrzyć zanim usiądziemy do świątecznego stołu.

PULSATILLA- bardzo zmienny apetyt. Odbijanie i złe samopoczucie po zjedzeniu tłustych posiłków. Głównie ciężkich sosów przygotowanych na bazie masła i śmietany, ciastek i tortów oraz po mięsie wieprzowym. Poprawa następuje w ruchu oraz na świeżym powietrzu. Bardzo charakterystycznym objawem przy pulsatilli jest brak pragnienia.

NUX VOMICA- nudności, które ustępują po wymiotach. Kurczowe bóle brzucha okolicy żołądka. Często skutkiem złego samopoczucia jest nadmiar kawy i alkoholu. Osoby zestresowane, mocno zapracowane, przedsiębiorcze, które nie mogą usiedzieć w miejscu. Ciepło łagodzi objawy.

ARSENICUM ALBUM- biegunka, gorączka po zjedzeniu dużej ilości owoców, które spowodowało „zatrucie pokarmowe”. Stolce nie zawsze obfite, ale mocno drażniące okolice odbytu. Osoby bardzo niespokojne, obawiające się o swoje zdrowie, pedantyczne. Osłabienie i bladość podczas choroby oraz duże pragnienie zimnej wody.

ANTIMONIUM CRUDUM- osoby lubiące jeść, którym nadmiar zaszkodził, zwłaszcza potrawy kwaśne i ocet. Uczucie ciągłego przepełnienia żołądka. Odbijanie mdłości, wymioty, które nie przynoszą ulgi. Ucisk w nadbrzuszu. Biały nalot na języku. Stolce częste wodniste.

Dawkowanie:
3-5 granulek CH 30 rozpuścić w 200 ml wody i popijać małymi łyczkami co kilka minut, aż do poprawy. W miarę ustąpienia objawów czas wydłużamy.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.